LV
LT EE RU

VESELĪBA IR PAMATS BRĪNIŠĶĪGAI TURPMĀKAJAI DZĪVEI

Augšanas periods ir visnozīmīgākais suņa dzīves posms

No neonatālā perioda līdz pusaugu vecumam kucēna dzīvē ir daudzi dažādi posmi. Zināšanas par tiem palīdz saprast kucēna uzvedību, tādēļ tas mūs kā cilvēkus var atturēt no suņa etiķetes pārkāpšanas.

Kumeļiem vai teļiem tūlīt pēc piedzimšanas ir jāspēj sekot savam ganāmpulkam, lai aizbēgtu no plēsējiem, turpretī gaļēdāju mazuļi piedzimst akli un kurli un ir relatīvi neaizsargāti. Viņi visā paļaujas uz savu māti. Šis izteiktās atkarības periods ilgst aptuveni 10 dienu. Mazuļiem pakāpeniski attīstās sajūtas un spēja kontrolēt ķermeņa temperatūru un spontānu izkārnīšanos. Sākot ar šo posmu, viņiem jābūt iespējai atstāt migu, lai nokārtotu dabiskās vajadzības. Ja tas netiek darīts pareizi, sunim var būt grūti iemācīties ievērot tīrību.

Socializēšanās periods sākas 3–4 nedēļu vecumā. Tas ir arī laiks, kad notiek atšķiršana no mātes. Šajā posmā kucēns sev atklāj apkārtējo pasauli. Vispirms mazulim ir saskarsme ar pārējiem metiena kucēniem un, iespējams, citiem bara locekļiem (šāda saskarsme tiek saukta par socializēšanos ar sugasbrāļiem). Tas ir būtisks suņa apmācības posms, jo šajā laikā dzīvnieks mācās saprast suņu ķermeņa valodu, apspiest tieksmi kost un iekļauties sociālajā grupā. Vēlāk socializēšanās notiks arī ar citām sugām, tostarp cilvēku. Pētījumos ir novērots, ka suņi, kam dzīves pirmajās nedēļās nav bijusi saskarsme ar citiem suņiem un vēlāk ar cilvēkiem, kļūst bailīgi un agresīvi pret citiem suņiem un cilvēkiem. Ir ideāli, ja suns nonāk dažādās situācijās. Vides daudzveidība ir galvenais, lai pieaudzis suns būtu līdzsvarots.

Pajautājiet savam veterinārārstam, vai viņa praksē tiek organizēta kucēnu apmācība.
No astoņu nedēļu vecuma kucēns sāk apgūt bailes. Jāuzmanās, suni šajā vecumā norājot par nevēlamu uzmanību, jo tam ir iespējamas sekas visu viņa dzīvi – suns uz visiem laikiem var palikt bailīgs.

Jaunuļa periods ilgst no aptuveni triju mēnešu vecuma līdz pubertātei. Tas ir ne tikai fiziskas augšanas, bet arī lielākas aktivitātes, uzbudināmības un neatkarības laiks. Suņa īpašnieks bieži nespēj saprast, kādēļ maigs un paklausīgs mājdzīvnieks pēkšņi pārvēršas par nevaldāmu zvēru.

Pubertātes, t. i., dzimumbrieduma, iestāšanās laiks ir mainīgs un atkarīgs no dzīvnieka auguma lieluma, šķirnes un individuālajām īpatnībām. Neaizmirstiet, ka dzimumbriedums nenozīmē sociālo briedumu! Joprojām ir daudz darba, lai sunim iemācītu labu uzvedību.

Šajā agrīnajā vecumā jūsu kucēns ir visvārīgākais.

Viņa gremošanas sistēma, imūnsistēma, maņu orgāni un nervu sistēma ir ļoti vārīgi un kritiskā attīstības stadijā.

Barojot viņu ar ROYAL CANIN® kucēniem paredzētās sērijas barību, jūs varat būt pārliecināti, ka kucēns var kļūt par tik lielisku suni, kādam tam vajadzētu būt.

ROYAL CANIN® kucēniem

paredzētās sērijas barībā ir īpaši pielāgota barības vielu kombinācija kucēna imūnsistēmas spēcināšanai. Tā veicina veselīgu augšanu un ir pilnībā pielāgota specifiskajām auguma vajadzībām. Tas ir īpaši būtiski vājās imunitātes periodā, kad vairs nav no mātes saņemto antivielu aizsardzības un vēl nav savu antivielu aizsardzības.

Uzziniet vairāk

ROYAL CANIN® BABYDOG MILK

barībai BABYDOG MILK ir augsta enerģētiskā vērtība, tā satur daudz olbaltumvielu un ir bagātināta ar DHS. Šī barība ir sagatavota tā, lai būtu pēc iespējas...

Uzziniet vairāk

ROYAL CANIN® MOTHER & BABYDOG STARTER

ir unikāls risinājums mātes un kucēnu vajadzību apmierināšanai būtiskos dzīvescikla posmos – grūsnības, dzemdību, laktācijas, atšķiršanas un augšanas laikā līdz divu mēnešu vecumam...

Uzziniet vairāk

ROYAL CANIN® puppy

kucēnu barība ir izstrādāta jebkura auguma kucēnu vajadzību apmierināšanai. Hierarhijas veidošanās laikā, juvenīlā un pusaugu vecumā kucēni vairāk socializējas, un tas savukārt liek sastapties ar daudzveidīgiem ...

Uzziniet vairāk

ROYAL CANIN® BREED HEALTH NUTRITION

ROYAL CANIN® zina, ka Jūsu tīršķirnes mīlulis ir daudz vairāk kā tikai suns, viņš ir pelnījis īpaši viņa vajadzībām izstrādātu un pielāgotu uzturu, it īpaši viņu šķirnei...

Uzziniet vairāk

Kur iegādāties ROYAL CANIN® barību?

Latvijā
Lietuvā
Igaunijā